nakliye pdf arti ev destek1 ceptelefonu kullanici takvim ayar gulenyuz mouse kalp menu tamir kampanya destek2 foto ok bilgi video duyuru konum yildiz sepet bina sozlesme ampul kurumsal para yorum anlasma iletisim monitor alinti whatsapp saat liste klasor zar elmas deney telefon dunya istatistik gazete sunum urun bilim cuzdan soru canta
Değirmiçem Mah. İmam Hüseyin İncioğlu Cad. No: 25/A Şehitkamil / GAZİANTEP

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Bu mesleği yapabilir miyim?

Desen Tasarım eğitimi almak isteyen kursiyerlerin temel sorularından biri olan ‘’ Bu mesleği yapabilir miyim ? ‘’  sorusuna cevabımız ; Desinatörlük yani ebat eğitimi alan bir öğrenci eğitim müfredatına bağlı kalarak anlatılan konuyu iyi takip edip, ders dışında verilen ödevlerin yapılmasına bağlı olarak gelişim gösterir. Bu sayede işin mantığını kavramış olur. Bu gayreti gösteren bütün kursiyerlerimiz çeşitli firmalarda kariyerlerine devam etmektedir.

Ne kadar sürede desinatör olabilirim?

         Yapmış olduğumuz iş için verilen süre 1 yıldır. Bu 1 yıl içerisinde ilk 2 ay teknik anlamda desinatörlük eğitimi verilir. Bu eğitim süresinde bir fotoğraf nasıl halıya dönüştürülür? Halı ebatları nelerdir? Oran Orantı nasıl oluşturulur? Gibi sorulara çocuk halısı, modern halı, klasik halı, duvardan duvara halı örnekleri üzerinde uygulamalı olarak gösterilir. Kursiyerler bu süreç içerisinde teknik olarak bütün aşamaları öğrenip, estetik çizim yapabilmek için desen çizimi yapmış bulunmaktalar, Kursiyer mezun olunca en az 1 yıl bir firma bünyesinde üretime çalışarak deneyim kazanmalıdır.

Kişiye Özel müfredat nasıl oluşturulur?

Eğitimlerimizi başlangıç olarak 2 farklı kurlarda tutmaktayız. Bunlar; Grup Eğitimi ve Bireysel Eğitimdir. Görüşme sonrası yapılan uygulamalı sınav sonrası, kursiyerin hakkında Grup Eğitimine uygunluğu veya Bireysel Eğitim uygunluğu belirlenir.

        Sıfırdan başlamak isteyen kişiler genelde grup eğitimine yönlendirilir. Grup Eğitimlerimiz en fazla 7 kişi olmaktadır.

        Eğitim için başvuran kişinin herhangi bir altyapısı varsa eğer, Uygulamalı olarak elde ve bilgisayarda program bilgisi test edilerek müfredat oluşturulur.

Ne kadar sürede tasarımcı olabilirim?

      Tasarımcı olmak için herhangi bir süre belirtilmemelidir. Tasarım önü açık, sonu olmayan bir çalışmadır. Tasarımcı olmak için Halı Ebatı çok iyi bilmek gerekir. Kompozisyon, renk, iplik, dokuma bilgisi ve en önemlisi bakış açısı gerekir.

      Tasarım Akademisinde verilen eğitimin farkı; Eğitimlerde, teknik ve ileri düzeyde program eğitimi ayrıca bakış açısını değiştirmektir.