nakliye pdf arti ev destek1 ceptelefonu kullanici takvim ayar gulenyuz mouse kalp menu tamir kampanya destek2 foto ok bilgi video duyuru konum yildiz sepet bina sozlesme ampul kurumsal para yorum anlasma iletisim monitor alinti whatsapp saat liste klasor zar elmas deney telefon dunya istatistik gazete sunum urun bilim cuzdan soru canta
Değirmiçem Mah. İmam Hüseyin İncioğlu Cad. No: 25/A Şehitkamil / GAZİANTEP

HALI SEKTÖRÜNÜN YERLİ İLK RENK REFERANS SİSTEMİ ”RUGTON”

HALI SEKTÖRÜNÜN YERLİ İLK RENK REFERANS SİSTEMİ ”RUGTON”

Türkiye’de her alanda millileşme çalışmaları devam ederken, halı sektörünün ilk yerli ve milli renk referans sistemi RUGTON satışa sunuldu.

Gaziantep 5. Organize Sanayinde yerleşik ve halı sektörü için PA,PES, PP Halı İpliği, Nonwowen Kumaş, CF İplik ve plastik sektörlerindeki üreticilere Renkli Masterbatch üretimi yapan  Best Color ile uzun yıllardır halı sektöründe eğitim ve yazılım alanında faaliyet gösteren Tasarım Akademisi isbirligi ile geliştirilen RUGTON polip halı renk referans sistemi, satışa sunuldu.

Hem Türkiye’de Hem Dünya’da  Polip İpliten Üretilen İlk Renk Referans Sistemi

Makine halısı üretiminde Dünya’da lideri olan Gaziantepli üreticiler, Türkiye’de olmadığı için müşterileri ile renk iletişimini doğru sağlamak için, Hindistan ve İngilitere’de yün iplikten  üretilen renk referans sistemlerini kullanıyorlar.  Makine halısında yün çok kullanılan bir malzeme olmamasına ragmen, üreticiler yünden yola çıkarak, Polip halıda doğru rengi yakalamaya çalışıyorlar. Dünya’da Polip iplikten üretilmiş henüz bir renk referans sistemi bulunmuyor. RUGTON doğrudan Polip iplikten üretildiği için hem Türkiye’de hem de Dünya’da bir ilk olma özelliği taşıyor.

1200 Adet Renk

Her rengin kendine ait bir kodu ve algoritmasının olduğu  RUGTON polip renk referans sistemi, bir çanta içerisinde toplam 1200 adet renkten oluşuyor.  RUGTON’da kullanıcıların rengi kodunu belirtmeleri yeterli olacaktır. Bu renk kodları sayesinde birbirinden uzakta olan kullanıcılar, RUGTON ile doğru bir renk iletişimi sağlamış olacaklar.

Renk Referans Sistemleri Neden Önemlidir?

Renk Referans sitemleri, Renk seçiminde yaratıcı ve yapıcı olarak yol gösterir. Uluslararası renk iletişimini destekler. Standart bir renk onayı, kanıtı  ortaya koyar ve doğru rengi bulmamıza yardım eder. Farkı zamanlarda ürettiğimiz rengi, sürekli  tekrarlayabilmemize yardım eder.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın