Değirmiçem Mah. İmam Hüseyin İncioğlu Cad. No: 25/A Şehitkamil / GAZİANTEP
Bireysel  Eğitimi

Amaç

Bireysel eğitimdeki  amaç; halı sektöründe aktif olarak desenci olarak çalışan, ve kendini tasarımcı olarak yetiştirmek isteyen çalışanlara tasarımcı olma noktasında yardımcı olmaktır. Tasarım konusunda bireysel yetenekleri olduğuna inan ve bu alanda gelişime açık olan bireyler özel derslere  katılarak, kişisel olarak kendilerini geliştirebilirler.

Özellikle Akademik düzeyde bu alanda eğitim alma fırsatı bulamayan bireyler, bu eğitimlere katılarak, Görsel Tasarım İlkeleri, Geleneksel Türk El Sanatları motifleri,  Renk  bilgisi, Palet oluşturma, Renk Yönetim sistemlerinin( Pantone, Chromatone, ARS) kullanımı,  ve ileri düzeyde program kullanımı konularında kendilerini geliştirme fırsatı bulabilirler.

Katılımcıya Sağlayacağı  Yararlar

Bireysel  eğitimlere katılan kursiyer;  öncelikle “Temel Sanat Eğitimi’ (Çizgi, doku, leke, kompozisyon vb.) konularında eğitim alır. Bu eğitimleri takiben Geleneksel Türk El Sanatları Motiflerini ( Hatai, Penç, Elibelinde, Rumi v.b) öğrenerek, bu motiflerle kompozisyon kurma çalışmaları yaparlar.  İlerleyen zamanda renklerle desteklenen bu çalışmalarda, kursiyerler renk kombinasyonu aşamasına geçerek, palet oluşturma çalışmaları ile devam ederler. Halı deseni çalışmaları esnasında Renk Yönetim Sistemleri ( Pantone, Chromatone,  ARS) konularında bilgi edinirler.

Bireysel  eğitimlere katılan kursiyerler desen ve tasarım  konusunda ileri düzeyde çalışmalar yaparlar. Bu bilgilerin  sunum ve müşteri ilişkileri konularında nasıl kullanılacağı hakkında bilgi edinirler.

Örnek Desen Uygulamaları
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın